פברואר
מרכז ענב לתרבות, תל אביב

הקואליציה החברתית 3# "מה התכנית שלך?"

26.02.2015

בהשתתפות: מרכז מאקרו לכלכלה מדינית, ח"כ מנואל טרכטנברג, ח"כ אלי אלאלוף, ח"כ משה גפני, ח"כ אילן גילאון, ח"כ מאיר כהן, ח"כ עאידה תומא-סלימאן, ח"כ אורלי לוי אבקסיס, ח"כ יואב קיש, פרופ' אביה ספיבק, בועז סופר, תמר בן יוסף, עמיר סגל (עמותת עובדים), יונתן ווינברג (מכון ראות), מיכאל כוכבי (ההסתדרות), פז כהן (אנו), ד"ר יוליה זמלינסקי (מורשתנו), ג'עפר פרח (מרכז מוסאוא), עו"ד גיל גן-מור (האגודה לזכויות האזרח)

לקראת בחירות 2015, השאיפה של הקואליציה החברתית היא ללבן סוגיות כלכליות חברתיות אשר על סדר היום. האירוע שהתקיים לקראת הבחירות, היה מושתת על אינטראקציה בין הארגונים בקואליציה החברתית ומשתתפי הכנס, ביניהם מומחים בתחומי כלכלה-חברה, לבין נציגות ונציגים מכל גווני הקשת הפוליטית.

בבואנו לבחון אילו סוגיות בוערות בחברה הישראלית תחילה היה צורך לדון האם אפשר לבצע שינוי אמיתי ע"י שינוי סדרי העדיפויות התקציביים בלבד, או שישנו צורך בשינוי מקיף יותר הכולל את הרכב ההכנסות ושיטת המיסוי.

הדגש בכינוס הזה ניתן על שני נושאים:

  1. שוק העבודה וביטחון סוציאלי
  2. יוקר המחייה ומחירי הדיור

בנוסף, על פי מצעי הבחירות של המפלגות שפורסמו, בחרנו להתמקד בארבעה נושאים מרכזיים בהם הועלו הצעות לשיפור המצב הקיים: דיור, בריאות, חינוך ומזון.

לקריאת הפרסום "מה התכנית שלך? האתגרים הכלכליים ותוכניות המפלגות ערב בחירות 2015" לחצו כאן
לפרטים ופרסומים נוספים בנושא "הקואליציה החברתית" לחצו כאן