קישורים ושת"פים

קרן פרידריך אברט בישראל

קרן פרידריך אברט בישראל

קרן פרידריך אברט שנוסדה בשנת 1925 היא הקרן הפוליטית הוותיקה ביותר בגרמניה. הקרן פועלת לקידום חברה חופשית וסולידרית, שמאפשרת שיוויון הזדמנויות פוליטי, כלכלי, חברתי ותרבותי – ללא הבדלי מוצא, מגדר או דת.
קרן הנס בוקלר

קרן הנס בוקלר

קרן מחקר של הקונפדרציה של האיגודים המקצועיים בגרמניה DGB. פועלת לקידום שיתוף עובדים בקבלת החלטות ונושאים אחרים הקשורים לעולם העבודה.
קרן ברטלסמן

קרן ברטלסמן

קרן ברטלסמן נוסדה בשנת 1977 והיא הקרן הפרטית הגדולה בגרמניה. הקרן משמשת כגוף חשיבה וכמנוע לשינוי חברתי, מקיימת שיתופי פעולה בינלאומיים רבים ויוזמת פרויקטים מגוונים בתחומים כמו כלכלה, חינוך, בריאות, חברה אזרחית ותרבות.
להב - לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל

להב - לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל

הוקמה בשנת 1983 על מנת לייצג, לקדם ולפעול בעניינו של מגזר העובדים העצמאיים והעסקים הקטנים והבינוניים. להב פועלת להגנה על זכויות העצמאים והעסקים הקטנים והבינוניים בתחום הכלכלי, תיקון אפליות עבר ונאבקת למניעת עיוותים חדשים, טיפוח והגנה על תדמיתם של העצמאים בקרב הציבור, הממשל ומקבלי ההחלטות.
IEPN - The Israeli-European Policy Network

IEPN - The Israeli-European Policy Network

רשת של אנשי מקצוע ואקדמאים ישראלים ואירופאים הפועלת תחת ניהולה של קרן פרידריך אברט בישראל ושותפותיה - מרכז מאקרו לכלכלה מדינית ואוניברסיטת מינכן. מטרתה לפתח ולקיים דיון מתמשך ובונה על מגוון סוגיות רלוונטית ליחסי ישראל-אירופה ולפוליטיקה במזרח התיכון.
Bundeswehr University Munich

Bundeswehr University Munich

אוניברסיטת מחקר מובילה הממוקמת במינכן, גרמניה. הוקמה ב-1973 על מנת להעניק השכלה אקדמית לקציני הצבא הגרמני, אך כיום משרתת אזרחים וסטודנטים זרים רבים הנהנים מהמצוינות האקדמית ורמת המחקר הגבוהה במוסד.
FEPS

FEPS

מרכז חשיבה אירופאי פרוגרסיבי הממוקם בצומת האינלקטואלי בין הסוציאל-דמוקרטיה והפרויקט האירופי. הארגון משתף פעולה עם מרכזי חשיבה לאומיים אחרים ברחבי אירופה ומגלם דרך חשיבה חדשה בנושאים חברתיים-דמוקרטיים ובנושאים הקשורים לעולם העבודה.
FEMISE

FEMISE

רשת של מכוני מחקר ים-תיכוניים ואירופאיים שנוסדה ב-2005 שבמטרה לקדם דיאלוג בין בעלי עניין ולערוך מחקרים בנושאים אזוריים.
ההסתדרות החדשה

ההסתדרות החדשה

הסתדרות העובדים הכללית החדשה הינה ארגון העובדים המייצג ומאגד את העובדים והגמלאים במדינת ישראל. ההסתדרות פועלת נמרצות מידי יום ביומו לחיזוק מעמד העובדים בכלל מגזרי העבודה, לחתימת הסכמי עבודה קיבוציים, אשר תכליתם היא שיפור תנאי העסקה, הענקת ביטחון תעסוקתי ותנאים סוציאליים במקום העבודה.
המוסד לביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי

במטרה להרחיב את מאגרי המידע והתשתית המחקרית בתחומי פעילותו של המוסד לביטוח לאומי ובנושאים הנוגעים למדיניות החברתית-כלכלית, שוק העבודה ושירותי הרווחה, המוסד מאשר מענקים למחקרים בתחומי הביטוח הסוציאלי והרווחה.
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

יחידת סמך של משרד ראש הממשלה, תפקידה לערוך פעולות סטטיסטיות ולפרסם תוצאותיהן בנוגע לאוכלוסיית ישראל ופעולותיה בתחומי החברה, הבריאות, הכלכלה, המסחר והתעשייה ובתחומים רבים נוספים.
התאחדות התעשיינים בישראל

התאחדות התעשיינים בישראל

הארגון היציג והבלעדי של כל מגזרי התעשייה בישראל. עומדת בחזית הכלכלה הישראלית, כוח מוביל במשק ובתעשייה, בזירה הלאומית והבינלאומית.
לשכת עורכי הדין בישראל

לשכת עורכי הדין בישראל

לשכה המאגדת את כלל עורכי הדין במדינת ישראל. עוסקת בנושאים הקשורים בתחום המשפטים בכלל ובמיוחד בנושאים הקשורים בעיסוקם של עורכי הדין, בהגנה על ענייניהם המקצועיים, באתיקה מקצועית, עזרה הדדית בין חברי הלשכה, ביטוח, קרנות פנסיה לחברי הלשכה ועוד.
האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה

האגודה הישראלית לחקר יחסי עבודה מהווה גוף מקצועי נטול פניות הפועל לעורר את המודעות הציבורית לחשיבות מרכיב יחסי העבודה במשק, ולהחדרת שינויים בתחום זה. האגודה כוללת בתוכה נציגות של הגופים העיקריים אשר עוסקים בתחום, מהאקדמיה, ארגוני עובדים, ארגוני מעסיקים, הממשלה ומשפט העבודה.
מרכז ויץ לפיתוח בר קיימא

מרכז ויץ לפיתוח בר קיימא

מרכז ויץ הוא מוביל עולמי בתחום בניית יכולת פיתוח בר קיימא. עבודתו מוקדשת להגברת המאמצים של חברות, ממשלות, קהילות, החברה האזרחית וארגוני המגזר הפרטי להשיג שינוי חיובי בעולם החברתי והכלכלי.
לשכת המסחר ישראל-גרמניה

לשכת המסחר ישראל-גרמניה

לשכת המסחר והתעשייה ישראל-גרמניה היא אחת מכ-130 לשכות המסחר הדו-לאומיות (AHK) הפרוסות ברחבי העולם. AHK Israel, נתמכת ע"י משרד הכלכלה הגרמני בהתאם להחלטה של הפרלמנט הגרמני (הבונדסטאג).
המכללה האקדמית תל אביב-יפו

המכללה האקדמית תל אביב-יפו

האקדמית תל-אביב-יפו הוקמה בשנת 1994 ביוזמה משותפת של אוניברסיטת תל-אביב, עיריית תל-אביב-יפו והוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה, כמוסד אקדמי ציבורי להשכלה גבוהה. באקדמית תל-אביב-יפו לומדים כ-4,000 סטודנטים ועד כה סיימו לימודיהם למעלה מ-11,000 בוגרים ומוסמכים.
רשת אורט

רשת אורט

רשת החינוך הטכנולוגית-מדעית המובילה בישראל, כוללת 201 מוסדות חינוך והשכלה ופועלת בקרב כלל אוכלוסיית מדינת ישראל - יהודים, ערבים, בדואים ודרוזים. עשייתה של אורט מכוונת לחיזוק חוסנה הערכי, הכלכלי והביטחוני של מדינת ישראל.
קבוצת עמל

קבוצת עמל

רשת עמל היא רשת בתי ספר ומכללות למדעים, טכנולוגיות ואמנויות אשר הוקמה בשנת 1928 על ידי ההסתדרות הכללית. הרשת מעניקה מסגרת לימודית-חינוכית לכל שכבות האוכלוסייה, החל מנוער בסיכון ועד נוער מצטיין מהעילית של מדינת ישראל.
מכללת שנקר

מכללת שנקר

שנקר היא אחת המכללות המובילות בישראל. השילוב הקיים במכללה בין הפקולטות להנדסה, עיצוב ואמנות עומד בבסיס הרב-תחומיות האקדמית הייחודית של המוסד, כשהוא מאפשר לסטודנטים ולמרצים לחבר בין טכנולוגיות פורצות דרך לתפיסות עיצוביות ואמנותיות עכשוויות.
INSS- המכון למחקרי ביטחון לאומי

INSS- המכון למחקרי ביטחון לאומי

המכון למחקרי ביטחון לאומי נוסד באוקטובר 2006 והוא משלב בתוכו את מרכז יפה למחקרים אסטרטגיים, שנוסד והוקם באוניברסיטת תל אביב, ב-1977, על ידי אהרון יריב, על פי יוזמת האוניברסיטה. המרכז שימש פורץ דרך בישראל בהגדירו את תחום לימודי הביטחון ובכך שמיסד את סוגיית ההגנה והביטחון הלאומי כתחומי מחקר.